Wino czy koniak? Armenia i Gruzja 2017

Armenia

Wino czy koniak?

Gruzja i Armenia w 12 dni

20 lipca – 02 sierpnia 2017

I jedno i drugie, ma się rozumieć! Gruzja i Armenia to jak dwie siostry o tych samych korzeniach, choć różnym temperamencie. Jak soczysta kiść winogron i wyrosły w gorącym słońcu owoc granatu. Gruzja oszałamia bujną przyrodą, żywiołowym charakterem mieszkańców, zadziwia tempem zmian. W Armenii, u stóp biblijnego Araratu, życie toczy się spokojniej. Niełatwa historia i surowe krajobrazy nadają podróży po niej mistycznego klimatu.

Odwiedzimy między innymi płynącą winem Kachetię, dolinę nazywaną „gruzińską Toskanią” i Tbilisi, tętniącą życiem stolicę, gdzie futurystyczne gmachy mieszają się z XIX-wiecznymi kamieniczkami. Zobaczymy ośnieżone pięciotysięczniki: gruziński Kazbek i biblijny ormiański Ararat, subtropikalne wybrzeże Morza Czarnego i wysokogórskie jezioro Sewan. Zanurzymy się w magiczną atmosferę prastarych klasztorów, zamków i tajemniczych skalnych miast. Zapraszamy na niezwykły program po najważniejszych zakątkach Zakaukazia!

Szczegółowy plan wyjazdu

Gruzja - informacje praktyczne

świadczenia i warunki pobytu

 Koszt: 655 EUR na osobę

cena nie zawiera przelotu i ubezpieczenia podróżnego

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Wyjazd

Ilość osób

Zgłaszający

Treść wiadomości

winnica alawerdi

W cenę wliczone są:

– transport lokalny (klimatyzowany, komfortowy bus lub autobus zależnie od wielkości grupy) oraz eskapada autami 4×4 do klasztoru Cminda Sameba (2200m) u podnóża góry Kazbek

– opieka doświadczonego, polskojęzycznego pilota-przewodnika

– bilety wstępu, m.in. degustacje win i koniaków, wstępy do wszystkich muzeów i klasztorów, etc. Dodatkowo płatny jedynie seans w łaźniach z masażem w Tbilisi (między 10-20 USD od osoby)

– dwa posiłki dziennie – śniadania i obiadokolacje

– 12 noclegów  w 2-osobowych pokojach z łazienką w starannie dobranych, schludnych hotelach i pensjonatach na poziomie 2-3 gwiazdek. 

Cena nie zawiera:

– przelotu z Polski do Gruzji i z powrotem

– ubezpieczenia podróżnego (około 100pln)

– dodatkowych posiłków, alkoholu poza wieczornymi posiłkami, innych wydatków osobistych